• neovplyvňuje prirodzenú zrážanlivosť krvi
  • doposiaľ neboli zistené žiadne vedľajšie účinky a alergické reakcie
  • podpora zdravého krvného obehu

Zdravý krvný obeh vďaka Syntrivalu

Zdravý krvný obeh je dôležitý pre naše zdravie a fyzickú pohodu. Syntrival® je výživový doplnok vhodný pre každého, kto sa sa chce preventívne starať o svoje zdravie. Účinky sú založené na prírodných látkach.

Syntrival® sa špeciálne odporúča pre ľudí, ktorí chcú podporovať svoj zdravý krvný obeh. Fajčenie, nedostatok pohybu, nesprávna strava a najmä stres sú faktory, ktoré škodia celkovému krvnému obehu. Preto je s pribúdajúcim vekom potrebné dbať na zdravý životný štýl.

Rizikové faktory, ktoré ovplyvňujú krvný obeh:

s

stres

s

nedostatok pohybu

s

nesprávna strava (mastné jedlá, nedostatok ovocia a zeleniny)

s

nadváha

s

fajčenie a konzumácia alkoholu

s

znížená fyzická kondícia

s

lieky (napr. antikoncepcia)

s

vyšší vek (nad 35 rokov)

Podporujte svoj zdravý krvný obeh

Zdravý životný štýl je základom zdravého krvného obehu.

Ako mám teda zdravo žiť?

Ako v osobnom, tak aj v pracovnom živote sa snažte čo najviac vyhýbať stresu, pretože v dnešnej dobe je čím ďalej, tým dôležitejšie, aby sme si udržiavali zdravý životný štýl. Konzumácia alkoholu alebo fajčenie sa v mnohých prípadoch stali bežnými návykmi v každodennom živote a ich negatívne účinky na zdravie nás už nezaujímajú.

Stravujte sa uvedomelo

Zdravá a vyvážená strava sú alfou a omegou zdravého krvného obehu. Dbajte na dostatočnú konzumáciu ovocia, zeleniny a čerstvých šalátov. Pokúšajte sa vyhýbať nadmernej konzumácii sladkých a mastných jedál. Dbajte o správnu výživu konzumáciou celozrnného pečiva a rýb. Dodržiavajte pitný režim, najmä pomocou nízkokalorických nápojov, akými sú voda, čaje a ovocné šťavy.

Doprajte si pravidelný pohyb

Vek nie je v športe prekážkou. Skúste zaradiť pohyb do svojho každodenného života. Myslite na to, že 30 minút pohybu denne, najlepšie prechádzka alebo bicyklovanie sa na čerstvom vzduchu prispievajú k zdravému krvnému obehu.

Dbajte na svoju psychickú pohodu

Psychickú záťaž, akou je stres a rýchle tempo každodenného života, netreba podceňovať. Tieto faktory ohrozujú imunitný systém a sú príčinami mnohých ochorení. A preto je relaxácia veľmi dôležitá. Doprajte si oddych a dodajte svojmu telu potrebnú regeneráciu počas spánku. Takýto relax nie je vždy jednoduchý a preto, ak je to možné, naučte sa aj iné relaxačné techniky, akým sú jóga alebo atogénny tréning.

q

Snažte sa pochopiť škodlivé účinky cigariet a alkoholu

Alkohol a cigarety predstavujú hrozbu pre naše zdravie. Riziko zhoršeného krvného obehu rastie pri dennej konzumácii alkoholu a fajčenia. Už len jedna cigareta je škodlivá, preto sa snažte fajčeniu úplne vyhýbať.  Ak potrebujete pomoc, obráťte sa na odborníkov. Pri alkohole platí „hlavne s mierou“. Jeden pohár vína alebo piva môže byť dokonca zdraviu prospešný, ak ho samozrejme nepijeme denne. Preto sa vyhýbajte dennej konzumácii alkoholu.

Prihláste sa k odberu noviniek

Napíšte nám svoju emailovú adresu a zaradíme vás do zoznamu odberateľov newslettra.